Luboteni i Ferizajt përballet me izraelitët në garat evropiane 

Volejboll

Luboteni i Ferizajt përballet me izraelitët në garat evropiane 

Nga: Kemajl Goca Më: 28 qershor 2022 Në ora: 13:38
Luboteni

Klubi më i organizuar në Kosovë, Luboteni i Ferizajt, ka mësuar rivalin për garat evropiane përkatësisht për të 32-tën e finales së Challenge Cup.

Luboteni do të takohet me klubin nga Izraeli, Maccebi Tel - Aviv.

Është interesant se klubi ferizajas është hera e dytë që do të ndeshet me këtë ekip.

Image

“Fakt interesant, hera e dytë që ndeshemi me të njëjtin ekip”, tha Kemajl Luzha, nënkryetar i KV Lubotenit.

Luboteni është i vetmi klub që përfaqëson Kosovën në garat evropiane në volejboll (meshkujt), shembull që duhet ta ndjekin edhe ekprt tjera.

Ferizajasit synojnë paraqitje sa më të mirë në këtë garë.

Ndeshja e parë luhet me 11-13 tetor dhe ajo e kthimit me 18-20 tetor.

Luboteni do të përgatitet për sfidën me izraelitët, me synim që të nxjerrin rezultat sa më të mirë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat