Kosova në finale, ndeshet me Rumaninë

Volejboll

Kosova në finale, ndeshet me Rumaninë

Më: 23 korrik 2022 Në ora: 19:00
Kosova në finale, ndeshet me Rumaninë

Çifti përfaqësues i Kombëtares U22 të Kosovës në Beach Volley, Loresa Avdyli/Finesa Sylejmani ka siguruar finalen e Kampionatit Ballkanik për këtë grupmoshë, në konkurrencën e femrave, pas një super paraqitjeje në gjysmëfinale.

Vashat kosovare mposhtën dyshen impresive turke Ece Yilmaz//Ecem Aksoy me rezultat 2-0 në sete, duke treguar paraqitje dominuese për ngazëllimin e të pranishmëve në ‘Holiday Resort’.

Në finale, Kosova do të luajë kundër Rumanisë, në ndeshjen që fillon nesër nga ora 16:00.

Kujtojmë se ekipi tjetër ‘Dardan’, Kosova 1 do të luajë për vend të tretë kundër Turqisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat