Mehdi Mehmeti kërkon një trajner me “kravatë”?

Volejboll

Mehdi Mehmeti kërkon një trajner me “kravatë”?

Nga: K.G. Më: 9 gusht 2022 Në ora: 16:11
Mehdi Mehmeti

Sot është data 9 gusht por klubi i volejbollit Prishtina (femrat) ende nuk e ka zgjedhur kryetrajneri e ri.

Flitet e përflitet se drejtuesit e Prishtinës ka kohë që po mendojnë për një trajner, por ende nuk janë përcaktuar për cilin dhe i cilës gjini do të jetë. 

Nuk dihen arsyet ende të kësaj vonese të klubit më të vjetër kryeqytetas të sportit skofiar në konkurrencën e femrave, si duket më shumë është çështje kohe kur do të zyrtarizojnë trajnerin e ri.

Pas largimit të Bahri Gjjinovcit nga pozita e kryetrajnerit dhe e mori postin e kryetarit të Federatës së Volejbollit të Kosovës, ky klub i respektuar nuk po e gjen qetësinë me trajnerët.

A mos vallë, Mehdi Mehmeti po e kërkon një trajner me “kravatë”, pasi ky klub asnjëherë nuk e ka pasur një të tillë  dhe kjo po e zvarrit vendimin e tyre.  

Sipas burimeve të afërta me klub, nuk përjashtohet as kjo mundësi.

Nëse nuk e gjen trajnerin apo apo trajneren adekuate, së fundit vet do t’i përvishet kësaj zeje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat