Farka Volley largohet nga kampionati i rrjetës

Volejboll

Farka Volley largohet nga kampionati i rrjetës

Më: 1 shtator 2022 Në ora: 15:08
Farka Volley largohet nga kampionati i rrjetës

Federata Shqiptare e Volejbollit ka zyrtarizuar skuadrat që do të luajnë sezonin e ri sportiv 2022-2023. Gjithashtu, FSHV ka hedhur edhe shortin e kampionatit të ri, ndërkohë që sezoni do të nisë me ndeshjet e Kupës së FSHV-së (17 shtator).

Ajo që bie në sy është reduktimi i numrit të skuadrës në kampionatin e meshkujve, nga 9 në 8. Nga gara është larguar skuadra e Farka Volley, një ekip që ka bërë emër para disa sezonesh, por që vitet e fundit është renditur në vendet e fundit.

Po 8 është numri i skuadrave edhe në Superligën e femrave, ku spikat ngjitja e Teutës dhe Korabit mes më të mirave. Ndërsa mbetet ende i hapur kampionati i Kategorisë së Parë për femra, ku mund të regjistrohen ende ekipe.

Superliga Meshkuj: Teuta, Erzeni, Studenti, Elbasani, Partizani, Vllaznia, Skënderbeu, Tirana.

Superliga Femra: Teuta, Lushnja, Barleti Volley, Korabi, Partizani, Vllaznia, Skënderbeu, Tirana.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat