Kosova U20 sot ndeshet me Turqinë

Volejboll

Kosova U20 sot ndeshet me Turqinë

Më: 7 shtator 2022 Në ora: 14:38
Kosova U20

Kosova U20 sot ndeshet me Turqinë në përballjen e dytë të Kampionatit Ballkanik!

Kombëtarja U20 e Kosovës, meshkujt, sot - e mërkurë - zhvillon ndeshjen e dytë në kuadër të Kampionatit Ballkanik të kësaj grupmoshe, i cili është duke u zhvilluar në Shqipëri.

Djelmoshat "Dardanë" ndeshen me një Kombëtare tejet të fortë dhe njëkohësisht favorite të kësaj gare, Turqinë, në kuadër të Grupit A, me fillim nga ora 20:00.

Në takimin e parë, ekipi kosovar u mposht 3-0 nga Shqipëria, duke treguar paraqitje të mirë në momente të caktuara, sidomos në setin e parë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat