Kupa "Pavarësia" bashkon përsëri Kosovën dhe Shqipërinë në fundjavë

Volejboll

Kupa "Pavarësia" bashkon përsëri Kosovën dhe Shqipërinë në fundjavë

Më: 24 nëntor 2022 Në ora: 10:55
Kupa "Pavarësia"

Kupa "Pavarësia" bashkon përsëri Kosovën dhe Shqipërinë në fundjavë!

Kupa "Pavarësia", e cila organizohet pas një bashkëpunimi të mirë mes dy federatave simotra - FVK dhe FSHV - këtë vit do të zhvillohet në Shqipëri, pasi një vit më parë zuri vend në Kosovë.

Në konkurrencën e femrave, ekipet pjesmarrëse për këtë edicion do të jenë Drita, Skënderbeu, Partizani dhe Fer Volley, ndërsa në konkurrencën e meshkujve marrin pjesë Peja, Partizani, Luboteni dhe Tirana.

Ndeshjet gjysëmfinale të Kupës në konkurrencën e femrave do të zhvillohen më 25 Nëntor (e premte), gjysëmfinalet e meshkujve më 26 Nëntor (e shtunë), kurse finalet do të jenë me 27 Nëntor (e dielë), në orarin e paraqitur grafikisht.

Të gjitha ndeshjet do të zhvillohen në palestrën e lojërave "Farkë" në Tiranë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat