Ilazi: Është koha e kthimit dhe ngritjes së nivelit 

Volejboll

Ilazi: Është koha e kthimit dhe ngritjes së nivelit 

Më: 18 mars 2023 Në ora: 23:15
Lorik Ilazi

Drita e Gjilanit (femrat) ka shënuar fitore me rezultat 3:0 ndaj M-Technologie nga Prishtina, në kuadër të Kampionatit të Kosovës në volejboll.

Kampionet në fuqi morën tre pikë të mëdha. 

Trajneri i Dritës, Lorik Ilazi, pas fitores kundër M-Technologie, tha: 

“Ne kemi filluar ta ngrisim nivelin e lojës dhe kjo po duket nga ndeshja në ndeshje.

Sot ishte një ndeshje ku treguam momente shumë të mira dhe ishim bindës në veprime dhe fitore të aksioneve, gjë e cila po tregon se kemi ardhur te një ngritje e theksuar.

Mirëpo, na duhet të përmirësojmë edhe disa gabime dhe shpërqendrime momentale që po na përcjellin.

Tani është koha e kthimit dhe ngritjes së nivelit dhe jam i lumtur që kjo po ndodh pikërisht tani, por ne duhet akoma te vazhdojmë me shumë punë dhe disiplinë taktike, sepse tani është vetëm fillimi”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat