KV Peja dhe Golden Eagle Theranda në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Volejboll

KV Peja dhe Golden Eagle Theranda në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Më: 22 mars 2023 Në ora: 23:32
KV Peja 

Peja dhe Golden Eagle Theranda, meshkujt, janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, pasi në çerekfinale mposhtën Prishtinën respektivisht Dritën.

Pejanët mposhtën kryeqytetasit me rezultat 3-0 (25-18, 26-24, 25-20), në "Karagaci", të mërkurën mbrëma.

Ekipi verdhezi tregoi dominim fillim e fund, sidomos në setin e parë dhe të tretë, me prishtinasit që u munduan të rezistonin më shumë setin e dytë.

Në gjysmëfinale, Peja do të ndeshet me fituesin e ndeshjes mes Lubotenit dhe Liberos, e cila zhvillohet të enjten me fillim nga ora 20:00.

Në përballjen tjetër G.E Theranda mposhti liderin aktual të Superligës A, Dritën, duke e befasuar me një paraqitje shumë të mirë.

Therandasit triumfuan me rezultat 0-3 (22-25, 20-25, 20-25), për të shkaktuar befasinë e ditës në këtë kompeticion.

Mysafirët dominuan në të gjitha setet dhe me plot meritë kalojnë në gjysmëfinale ku do të ndeshen me Skënderbeun.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat