Yllka Jashari dhe Melirona Avdullahu, e nisin me humbnje

Volejboll

Yllka Jashari dhe Melirona Avdullahu, e nisin me humbnje

Më: 6 qershor 2024 Në ora: 15:38
Foto ilustrim

Yllka Jashari dhe Melirona Avdullahu, u mposhtën në ndeshjen e parë të CEV U22 Kampionatit Evropian, që po mbahet në Turqi. 

“Për çiftin e vajzave nga Kosova, dueli u mbyll me humbje prej 2-0 në sete, me rezultat 21:12 dhe 21:19.

Pavarësisht nga përpjekjet dhe përkushtimi i tyre, Jashari dhe Avdullahu nuk arritën të sigurojnë fitore në këtë ndeshje të parë. Seti i parë përfundoi me një diferencë më të theksuar, ndërsa seti i dytë ishte më i ngushtë dhe tregoi një luftë të fortë nga ana e vajzave kosovare.

Ky duel është një mundësi tjetër për çiftin kosovar të tregojë aftësitë e tyre dhe të përmirësojnë rezultatet e tyre në këtë kampionat të rëndësishëm”, njofton FVK.
 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat