Laura e pafat, eliminohet nga britanikja

Xhudo

Laura e pafat, eliminohet nga britanikja

Nga: K.G. Më: 19 shkurt 2021 Në ora: 12:19
Laura e pafat, eliminohet nga britanikja

Garuesja e Kombëtares së Kosovës, Laura Fazliu (-63 kg), bëri luftë të madhe por fati nuk i buzëqeshi.

Xhudistja jonë eliminohet në rrethin e dytë nga garuesja britanike Luce Renshall. 

Përballja shkoi në vazhdime dhe britanikja fitoi me ippon. 

Lufta zgjati 5 minuta e 27 sekonda, por garuesja jonë e pafat, përkundër eliminimit, ajo dëshmoi vlerat e saja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat