Ramush Haradinaj uron Akil Gjakovën për të artën

Xhudo

Ramush Haradinaj uron Akil Gjakovën për të artën

Më: 17 prill 2021 Në ora: 18:17
Ramush Haradinaj dhe Akil Gjakova

Xhudisti nga Kosova Akil Gjakova (-73 kg), dëshmoi formën e tij pothuajse jetësore, duke fituar medaljen e artë në Kampionatin Evropian.

Kampionat ky që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë.

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka uruar xhudistin nga Kosova, Akil Gjakova pas triumfit të tij në Kampionatin Evropian.

“Fitoret e ekipit tonë të artë vazhdojnë!Faleminderit Akil! Urime Kosovë ” ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat