Gjakova 700 dhe Laura 252 pikë olimpike

Xhudo

Gjakova 700 dhe Laura 252 pikë olimpike

Më: 18 prill 2021 Në ora: 12:41
Gjakova 700 dhe Laura 252 pikë olimpike

Xhudisti Akili Gjakova (-73 kg) fitoi edhe 700 pikë olimpike Tokio 2020.

Garoi edhe Laura Fazliu (-63 kg), e cila zuri vendin e pestë në kategorinë deri në 63 kilogramë. Laura shënoi tri fitore, ndërsa pësoi humbje në çerekfinale dhe në luftën për të bronztën.

Fazliu fitoi 252 pikë olimpike Tokio 2020.

Medalja e sotme e Akilit e çoi në tri numrin e medaljeve të fituara për Kosovën në Evropianin e Lisbonës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat