Kuka: Rregullat do të diskutohen me trajner të klubeve

Xhudo

Kuka: Rregullat do të diskutohen me trajner të klubeve

Më: 21 maj 2021 Në ora: 16:45
Kuka: Rregullat do të diskutohen me trajner të klubeve

Selektori i Kombëtares së Kosovës në xhudo, Driton Kuka, flet për rregulloret për grupmoshat e reja.

“Për komunitetin e xhudos në Federatën e xhudos së Kosovës si dhe propozim edhe për Federata Shqiptare e Judos sipas përvojave për grupmosha deri 15 vjeç e në funksion të prarandalimit të lëndimeve!

Rregullat do të diskutohen me trajner të klubeve si dhe në Bordin e federatës paraprakisht para se të bahen të plotfuqishme!

Rregullorja poshtë është kërkuar nga Kodokan në Tokio dhe aplikohet në shumë shtete të Botës”, ka shkruar Kuka.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat