Kuka: Sot jemi pjesë e respektuar e IJF-së dhe IOC-it 

Xhudo

Kuka: Sot jemi pjesë e respektuar e IJF-së dhe IOC-it 

Nga: K. G. Më: 3 qershor 2021 Në ora: 14:12
Kuka: Sot jemi pjesë e respektuar e IJF-së dhe IOC-it 

Kryetari i Federatës së Xhudos së Kosovës, Agron Kuka, ka fjalë të mëdha për presidentin e Federatës Ndërkombëtare së Xhudos, Marius Vizer. 

“Nga kongresi i IJF-së që është duke u mbajtur në Budapest të Hungarisë!

Miku ynë Marius Vizer rizgjidhet President i IJF-së, falë mbështetjes së tij të pa rezervë dhe rezultateve të pamohueshme të xhudos së Kosovës ne sot jemi pjesë e respektuar e IJF-së dhe IOC-it!”, ka shkruar Kuka. 

Xhudo është sporti që i ka sjellë Kosovës të gjitha sukseset nga rrafshit ndërkombëtar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat