Nora dhe Distria, bursa për LO “Paris 2024”

Xhudo

Nora dhe Distria, bursa për LO “Paris 2024”

Më: 14 dhjetor 2021 Në ora: 11:58
Nora dhe Distria, bursa për LO “Paris 2024”

Komiteti Olimpik i Kosovës ka ndarë bursat si ndihmë për përgatitjet për lojërat olimpike "Paris 2024".

Bursat më të larta janë ndarë për kampionet olimpike të "Tokio 2020", Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi.

Nora dhe Distria do të përfitojnë nga 850 euro në muaj, bën të ditur faqja zyrtare e KOK-ut.

Kampionet do të kenë kështu një ndihmë shtesë për t’u përgatitur sa më mirë për olimpiadën e radhës.

Nora dhe Distria kanë fituar medalje të arta olimpike në Lojërat Olimpike të organizuara në këtë vit në Pekin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat