Disi e lartësoi Kosovën, sundoi botën

Xhudo

Disi e lartësoi Kosovën, sundoi botën

Nga: K. Goca Më: 31 dhjetor 2021 Në ora: 12:10
Disi e lartëson Kosovën, sundon botën

Xhudistja Distria Krasniqi e ka pasur vitin më të mirë deri me tash!

Disi siç e thërrasin të gjithë, ka qenë e papërmbajtshme për kundërshtaret,për ruset, spanjollet, francezet etj. 

Një Disi që nuk e kishim parë aq energjike në vitet e mëhershme,si bombë atomike për kundërshtaret.

Përmbylli një vit të madh, me shkronja arta, kampione olimpike (në Tokio) në kategorinë – 48 kg e kampione e Evropës.  

Një Disi e hatashme, e lartësoi Kosovën. Disi sundoi botën, kudo e respektuar dhe e frikshme për kundërshtaret. Krenaria e kombit shqiptar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat