Viti i Norës, shtangu botën

Xhudo

Viti i Norës, shtangu botën

Nga: K. Goca Më: 31 dhjetor 2021 Në ora: 12:15
Viti i Norës, shtangu botën

Nora Gjakjova (-57 kg), xhudiste që shtangu botën! Ajo tregoi zemër të madhe kudo që u paraqit, një luftëtare sypatrembur. Nora kampione olimpike – “Tokio 2020”.

Vasha pejane bëri paraqitje të jashtëzakonshme, duke shtangur edhe strategët më të mëdhenj botëror të xhudos.

Një vit i madh i saj dhe që e lartësoi Kosovën, krahas të artës olimpike, ajo fitoi edhe medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror në Budapest. Një Norë me shtatë zemra, e pandalshme dhe gjithnjë e frikshme për kundërshtaret.

Së bashku me Distria Krasniqin, i sollën dy arta olimpike Kosovës, duke sjellë festë të madhe kudo në shqiptari. Mbretëresha e vitit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat