Akili i artë, la pa fjalë gjithë Evropën 

Xhudo

Akili i artë, la pa fjalë gjithë Evropën 

Nga: Kemajl Goca Më: 31 dhjetor 2021 Në ora: 12:30
Akili i artë, la pa fjalë gjithë Evropën 

Akil Gjakova shpërtheu si vullkani në Kampionatin Evropian në kategorinë – 73 kg.

Një Akil që nuk ndalej në tatami në përballje me rivalët e Kontinentit të Vjetër. 

Triumfues ndaj secilit, duke fituar titullin e kampionit të Evropës.

Suksesi i tij la pa fjalë gjithë Evropën, në anën tjetër emocionoi me miliona shqiptar.

Akili ka pasur një vit të madh, tani e ka fokusin në vitet e ardhshme edhe titullin e botës edhe kampionin olimpik në vitin 2024, që të kompletojë të gjitha sukseset në vitrinën e tij.

Mjeshtri në secilën luftë, duke i lënë në pozicion pat rivalët.

Trajneri më i mirë në botë, Driton Kuka, është jashtëzakonisht i lumtur, që edhe të meshkujt ia solli shtetit tonë titullin e Evropës. “Mbreti i vitit”, kush tjetër pos Akilit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat