Driton Kuka: Aq shumë ky vit i dha Kosovës

Xhudo

Driton Kuka: Aq shumë ky vit i dha Kosovës

Nga: K. G. Më: 31 dhjetor 2021 Në ora: 13:38
Driton Kuka: Aq shumë ky vit i dha Kosovës

Driton Kuka, trajneri më i mirë në botë për vitin 2021, ka një mijë e një arsye për t’u mburrur me të arriturat e këtij viti.

Dy medalje të arta olimpike, dy të arta të Kampionatit Evropian, një e bronztë në Kampionatin Botëror.  

“Faleminderit 2021!

Aq shumë ky vit i dha Kosovës dhe popullit Shqiptar në Sport!
Sporti i xhudos sivjet nxori :

Dy medalje të Arta Olimpike.

Kampionin e parë Evropian për meshkuj dhe  shteti nr 1 në Evropian për të rritur!

Me dhjetëra medalje Evropiane e Botërore 
Kosova vendi me më pak se 2 milionë banorë sivjet i dha Botës:

Xhudisten dhe trajnerin më të mirë në Botë!
Urime 2022.

Kosova mbi të gjitha…”, shkruan Kuka në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat