Driton Kukajt i dorëzohet çmimi “Trajneri i Vitit” nga IJF

Xhudo

Driton Kukajt i dorëzohet çmimi “Trajneri i Vitit” nga IJF

Më: 4 shkurt 2022 Në ora: 22:01
Driton Kukajt i dorëzohet çmimi “Trajneri i Vitit” nga IJF

Trajneri i Kosovës në xhudo, Driton Kuka, të premten ka pranuar çmimin si Trajneri i vitit 2021 në xhudo.

“Ishte e shkëlqyeshme t’ia dhurojmë personalisht trajnerit Driton Kuka statujën e Jigoro Kanos, pas ceremonisë online të Çmimeve të Xhudos 2021.

Votimi publik vendosi që Driton Kuka të merrte mirënjohjen për trajner të vitit”, ka shkruar IJF-ja.

“Ekipi i IJF-së kishte kënaqësinë ta takonte edhe Majlinda Kelmendin, ndërsa ajo po përgatitet për rolin e ri që do të ketë”, ka shkruar IJF-ja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat