Putin pezullohet nga federata e xhudos

Xhudo

Putin pezullohet nga federata e xhudos

Më: 27 shkurt 2022 Në ora: 10:51
Vladimir Putin

Federata Ndërkombëtare e Xhudos ka pezulluar presidentin rus, Vladimir Putin si president nderi dhe ambasador.

Presidenti rus mban rripin e zi në xhudo.

Ky vendim është një nga “sanksionet’ që i janë vënë Rusisë në sport ditëve të fundit.

Gara e Formula 1, që pritej të mbahej në Soçi në muajin shtator, është anuluar.

Më herët gjatë javës edhe finalja e Ligës së Kampionëve në futboll është bartur nga Shën Peterburgu në Paris.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat