Driton Kuka, trajner i vitit në Kosovë për vitin 2021

Xhudo

Driton Kuka, trajner i vitit në Kosovë për vitin 2021

Nga: K.G. Më: 3 mars 2022 Në ora: 21:45
Driton Kuka, trajner i vitit në Kosovë për vitin 2021

Driton Kuka është shpallur trajneri më i mirë i Kosovës për vitin 2021 nga Komiteti Olimpik i Kosovës. 

Kuka është edhe trajneri më i mirë në botë për vitin 2021, i cili u shpall nga Federata Ndërkombëtare e Xhudos. 

Kuka ka arritur suksesin më të madh në histori për Kosovën. 

Ai me garueset e tij, Nora Gjakova Distria Krasniqi, në vitin 2021 pruri edhe dy medalje të arta olimpike.

Kuka u shpreh i lumtur për çmimin trajneri më i mirë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat