Mbahet Kampionati Kombëtar i xhudos

Xhudo

Mbahet Kampionati Kombëtar i xhudos

Më: 23 mars 2022 Në ora: 12:49
Mbahet Kampionati Kombëtar i xhudos

Në sallën e lojërave “Feti Borova” në kryeqytet u zhvillua Kampionati Kombëtar i Xhudos, një aktivitet që mblodhi sportistët më të mirë nga i gjithë vendi.

Madje pjesëmarrës ishin edhe disa sportistë shqiptarë që jetojnë jashtë Shqipërisë, që shihen si kandidatë për të përfaqësuar kombëtaren në evente ndërkombëtare.

Vlen për t’u përmendur paraqitja e mirë e sportistëve Roland Vasia, Indrit Çullhaj, Xhovani Shkoza, Erson Rama e Dritan Visha, që mbrojtën titullin kampion. Ndërkohë që konkurrenca dhe rivaliteti ishte i madh, ashtu sikurse edhe cilësia e sportistëve.

Kampionet – Femra

-63kg, Kasandra Kovaçi (VLlaznia)

-70kg, Validia Aliaj (Vllaznia)

-78kg, Esmeralda Novruzaj (Studenti)

Kampionët – Meshkuj

-60kg, Roland Vasia (Vllaznia)

-66kg, Klajdi Bitri (Tirana)

-73kg, Indrit Çullhaj (Tirana)

-81kg, Xhovani Shkoza (Vllaznia)

-90kg, Erson Ramaj (Studenti)

+100kg, Dritan Visha (Studenti)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat