Kuka, drejtor sportiv në Bordin e ri të EJU-së!

Xhudo

Kuka, drejtor sportiv në Bordin e ri të EJU-së!

Më: 20 prill 2022 Në ora: 19:36
Kuka, drejtor sportiv në Bordin e ri të EJU-së!

Edhe një lajm i mirë për sportin e Kosovës. Agron Kuka është emëruar drejtor sportiv i Bordit të Federatës Evopiane të Xhudos.

“EJU - Federata Evopiane e Xhudos, vlerëson të parin e federatës tonë! Agron Kuka do të jetë pjesë e Bordit Ekzekutiv si dhe Drejtor Sportiv në Bordin e ri të EJU!

Urime Presidenti i federatës me 3 Kampione Olimpike!

Federata e vetme e Kosovës me 3 të Arta Olimpike vlerësohet në Federatën Evropiane të xhudos!”, ka shkrua Driton Kuka, trajneri më i mirë në botë në xhudo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat