Nesër Evropiani, Kosova me katër garues

Xhudo

Nesër Evropiani, Kosova me katër garues

Më: 28 prill 2022 Në ora: 20:06
Distria Krasniqi

Nesër do të startojë Kampionati Evropian në xhudo për senior në Sofje të Bullgarisë.

Kosova në këtë Kampionat do të merr pjesë me 4 garues.

Atje do të marrin pjesë 40 shtete, 361 garues, 207 meshkuj dhe 154 femra.

Në Kampionatin Evropian për Senior do të ndeshen: Distria Krasniqi (-52kg) 2.Flaka Loxha (-57kg) 3.Laura Fazliu (-63kg) 4.

Akil Gjakova (-73kg) Krasniqi dhe Loxha ndeshen nesër kurse Fazliu e Gjakova pasnesër.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat