Flaka Loxha kalon në çerekfinale të Evropianit

Xhudo

Flaka Loxha kalon në çerekfinale të Evropianit

Më: 29 prill 2022 Në ora: 11:40

Flaka Loxha është kualifikuar në çerekfinale të Kampionatit Evropian të xhudos.

Garuesja e Kosovës e fitoi edhe meçin e dytë ndaj polakes Julia Kowalczyk.

Paraprakisht, ajo e kishte mundur bullgaren Snezhana Gramatikova.

E në çerekfinale, Loxha do të përballet me gjermanen Pauline Starke.

Loxha po udhëhiqet nga trajnerja e re, kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat