Fazliu e nis me fitore në Evropianin

Xhudo

Fazliu e nis me fitore në Evropianin

Më: 30 prill 2022 Në ora: 11:04
Fazliu e nis me fitore në Evropianin

Laura Fazliu e ka nisur me fitore në Kampionatin Evropianin të xhudos, që po mbahet në Sofje të Bullgarisë.

Xhudistja kosovare e fitoi me “Ippon” përballjen e parë me izraeliten, Kerem Primo.

Laura Fazliu garon në kategorinë deri në 63 kilogramë.

Ajo në raundin e dytë do të takohet me xhudisten nga Britania e Madhe, Lucy Renshall.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat