Akil Gjakova eliminohet

Xhudo

Akil Gjakova eliminohet

Më: 30 prill 2022 Në ora: 11:31
Akil Gjakova eliminohet

Akil Gjakova eliminohet nga Evropiani i xhudos!

Akil Gjakova është eliminuar nga Kampionati Evropian i xhudos, që po mbahet në Sofje të Bullgarisë.

Xhudisti nga Kosova u mposht në raundin e dytë nga armeni, Arsen Avedisyan.

Avedisyan e fitoi këtë përballje me “Ippon”.

Akil Gjakova, që garon në kategorinë deri në 73 kilogramë, raundin e parë e kishte kaluar pa përballje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat