Peja, gati për garën ndërkombëtare 

Xhudo

Peja, gati për garën ndërkombëtare 

Nga: K.G. Më: 20 maj 2022 Në ora: 14:00
Peja, gati për garën ndërkombëtare 

Peja është mikpritës e turneut ndërkombëtar të xhudos, garë që pritet të sjell emocione të mëdha.

Si gjithmonë edhe kësaj radhe, në Pejë pritet luftëra interesante mes xhudisteve e xhudistëve.

Gjithçka është gati për garën në qytetin e kampionëve olimpikë, Majlinda Kelmendi, Distria Krasniqi e Nora Gjakova.

“Nesër në Pejë mbahet turneu Ndërkombëtar “Judo for Peace”. 

Shans e mirë për të pa formën e garuesve që pretendojnë gara serioze zyrtare gjatë vitit 2022!

Garat fillojnë në ora 10.00”, njofton trajneri Driton Kuka.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat