Çullhaj eliminohet nga Lojërat Mesdhetare

Xhudo

Çullhaj eliminohet nga Lojërat Mesdhetare

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 18:12
Çullhaj

Në Oran të Algjerisë vijojnë garat për edicionin e 19-të të Lojërave Mesdhetare, event ku përfaqësohet edhe Shqipëria. 

Sot radhën për të konkurruar për ekipin kuqezi e kishte xhudisti Indrit Çullhaj, në kategorinë e peshave -73 kg.

Kampion absolut prej shumë vitesh në Shqipëri, Çullhaj nuk mundi që të lërë gjurmë në “Oran 2022”, teksa pësoi dy disfata me “ippon”.

Fillimisht ai u mund nga algjeriani Messaoud Redouane Dris, ndërsa në duelin e dytë u mposht nga siriani Hasan Bayan.

Kujtojmë se deri më tani Shqipëria ka fituar dy medalje në Lojërat Mesdhetare me mundësit e stilit të lirë, teksa Zelimkhan Abakarov mori të artën, ndërsa Islam Dudaev të bronztën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat