Driton Kuka: Xhudo gjithmonë për vendin tonë dhe popullin shqiptar

Xhudo

Driton Kuka: Xhudo gjithmonë për vendin tonë dhe popullin shqiptar

Nga: K.G.. Më: 1 korrik 2022 Në ora: 19:46
Drtion Kuka e Loriana Kuka

Selektori i Kombëatres së Kosovës, Driton Kuka, trajneri më i mirë në botë, është i lumtur me suksesin e madh të xhudistes Loriana Kuka, e cila sot u stolis me medaljen e artë në Lojërat Mesdhetare.

Kuka tha se Loriana sot tregoi formën e saj në Oran të Algjerisë. 

“Loriana e artë 78 kg, Lojërat Mesdhetare – Algjeri. 

Xhudo gjithmonë për vendin tonë dhe popullin shqiptar”, ka shkruar Kukan në profilin e tij në Facebook.

Medalistët e arta janë Distria Krasniqi (- 52 kg), Laura Fazliu (- 63 kg), Loriana Kuka (- 78 kg) dhe të bronzta Flaka Loxha (-57 kg) e Akil Gjakova (-73 kg).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat