Distria Krasniqi shënon edhe një fitore

Xhudo

Distria Krasniqi shënon edhe një fitore

Më: 15 korrik 2022 Në ora: 10:26
Distria Krasniqi

(E plotësuar) - Distria Krasniqi shënon edhe një fitore dhe kualifikohet në çerekfinale. Ajo e mposhti zviceranen Binta Ndiaye. 

Grand Prix i Zagrebit: Distria Krasniqi e nis mbarë, kalon në raundin e dytë

Distria Krasniqi ka arritur me sukses të kalojë në raundin e dytë në kategorinë deri në 52 kilogramë në Grand Prix që po mbahet në Zagreb të Kroacisë.

Xhudistja shte më e mirë se ajo qipriote, Sofia Asvesta duke e mposhtur me waza-ari.

Në raundin e dytë, kampionia olimpike do të ketë punë me xhudisten zvicerane, Binta Ndiaye.

Kujtojmë se sot garon edhe Flaka Loxha në kategorinë deri në 57 kilogramë, teksa në raundin e parë kaloi pa luftë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat