Flaka Loxha mposhtet në raundin e tretë

Xhudo

Flaka Loxha mposhtet në raundin e tretë

Më: 15 korrik 2022 Në ora: 14:41
Flaka Loxha

Flaka Loxha e ka mbyllur aventurën në Grand Prix të xhudos që po mbahet në Zagreb të Kroacisë.

Xhudistja u mposht në raundin e tretë nga xhudistja nga Mongolia, Ichinkhorloo Munkhtsedev me IPPON.

Loxha kaloi pa luftë në rrethin e parë, kurse në të dytin e mposhti xhudisten kazake, Bakyt, Kussakbayeva në kategorinë deri në 57 kilogramë.

Kujtojmë se gjatë ditës së sotme po garon edhe Distria Krasniqi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat