Kuka: Pikët e para Olimpike i shënuam sot në Zagreb!

Xhudo

Kuka: Pikët e para Olimpike i shënuam sot në Zagreb!

Nga: K.G.. Më: 15 korrik 2022 Në ora: 19:28
Distria Krasniqi

Selektori i kombëtares së Kosovës, Driton Kuka, trajneri më i mirë në botë, tha se sot fituan pikët e para olimpike.

Xhudistja Distria Krasniqi (-52 kg), kampione olimpike, fitoi medaljen e argjendtë në Grand Prix.

“Distria e argjendtë në Grand Prix në Zagreb. 

Pikët e para Olimpike i shënuam sot në Zagreb!

Disi ishte e shkëlqyeshme deri në finale me japonezen Abe!

Dy Kampione Olimpike u ndeshën në finale

Abe Uta sot ishte më e disponuar dhe me më shumë fat kurae Disi tashmë në kategorinë e re po afrohet te Top 3 më të mirat në Botë!

Abe Uta dhe Buchard tashmë e dijnē që Disi po vjen…

Flaka Loxha shënoj një fitore e mandej pësoj humbje.

Taktikisht ishte në nivel jo të duhur!

Nesër garon Laura Fazliu në kategorinë 63 kg”, ka shkruar Kuka në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat