Hyseni përfundon në vendin e nëntë

Xhudo

Hyseni përfundon në vendin e nëntë

Më: 28 korrik 2022 Në ora: 00:14
Hyseni përfundon në vendin e nëntë

Muharrem Hyseni, ka përfunduar në vendin e nëntë be kategorinë -66 kg të garave të xhudos në Festivalin Olimpik Evropian për të Rinj Banska Bystrica 2022.

Hysëni shënoi dy fitore, njërën në repesazh, për t’u ndalur në luftën e dytë të repesazhit nga gjermani Krystian Liwocha.

Fitoret i shënoi ndaj grekut Antonios Bintamov dhe Dario Alfonsos së Lihtenshtajnit.

Dy fitore dhe vendi i nëntë, është suksesi më i madh i Kosovës deri më tani në EYOF Banska Bystrica 2022.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat