Kuka me fjalë të mëdha për Dardan Cenën

Xhudo

Kuka me fjalë të mëdha për Dardan Cenën

Nga: K. G. Më: 13 maj 2023 Në ora: 16:22
Dardan Cena në të djathtë

Selektori i kombëtares së Kosovës, Driton Kuka, me fjalë të mëdha për xhudistin Dardan Cena dhe garuesit e tjerë.

Cena është fitues i medaljes së artë në Kupën Evropiane për junior, që po mbahet në Kaunas të Lituanisë. 

“Në Doha fati s’ishte me ne në Botëror por në veriun e Evropës të rinjtë tanë po dërgojnë sinjale të bukura!
Dardan Cena i artë.

Kupa Evropiane U21 në Lituani! 73 kg shënoj 4 fitore dhe paralajmëroj një vit me shumë suksese!

Çdo luftë ishte dominant dhe performoj mirë dhe bukur.

Në. Vilnius garuan sot edhe Debora Gjakova u radhit e pesta në kategorinë 63 kg si dhe Dion e Loris Sharapolli që fituan luftën e parë por humbën tutje.

Nesër garon Anes Veseli i urojmë suksese.

Me ekipin në krye të detyrës Meli Zeka pjesë e ekipit të trenerëve”, ka shkruar Kuka në profilin e tij në facebook.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat