Akil Gjakova, i shtati në Masters

Xhudo

Akil Gjakova, i shtati në Masters

Më: 5 gusht 2023 Në ora: 15:15
Akil Gjakova

Xhudisti Akil Gjakova ka zënë vendin e shtatë në World Judo Masters, që po mbahet në Budapest të Hungarisë.

Xhudisti nuk ia doli as në repesazh, pasi pësoi humbje nga gjeorgjiani, Lasha Shavdatuashvili.

Akil Gjakova fitoi 468 pikë olimpike “Paris 2024”.

Gjatë rrugëtimit të tij sot, Akili regjistroi dy fitore; ndaj Benjamin Axus dhe Daniel Cargnin.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat