Lajm i mirë: Zvicra heq Kosovën nga lista e karantinës

Zvicra

Lajm i mirë: Zvicra heq Kosovën nga lista e karantinës

Më: 5 maj 2021 Në ora: 14:53
Foto ilustrim

Zyra Federale e Shëndetit Publik ka publikuar të dhënat më të reja për Lista e karantinës. 

Derisa janë shtuar në listën e vendeve ku nuk lejohet të udhëtohet Kosta Rika, Gjeorgjia, Irani, Kolumbia, Letonia, Maldivet dhe Mongoli, Kosova që nga 6 maji do të largohet nga kjo listë.

Që nga 6 maji, Bosnje dhe Hercegovina, Bullgaria, Greqia, Kosova, Libani, Mali i Zi, Maqedonia e Veriut, Armenia, San Marino, Republika Çeke dhe Ukraina nuk janë më në listë, bëhet e ditur në mediumi zviceran, 20 minuten.

Këtu është lista e plotë e shteteve të ndaluara:

Egjipt

Andorra

Argjentinë

Bahrain

Belgjikë

Brazil

Cabo Verde

Kili

Kosta Rika

Estonia

Gjeorgji

Indi

Irani

Kanada

Katari

Kolumbia

Kroaci

Kuvajt

Letonia

Lituania Lituania

Luksemburgu

Maldivet

Meksikë

Mongoli

Nepal

Holandë

Territori Palestinez (i okupuar)

Paraguai

Poloni

Suedi

Serbia

Sishel

Sllovenia

Afrika e Jugut

Tanzania

Turqia

Hungaria

Uruguai

Qipro

Kërkohet testi PCR

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat