Ky është rregulli i ri për ata që udhëtojnë nga Kosova në Zvicër

Zvicra

Ky është rregulli i ri për ata që udhëtojnë nga Kosova në Zvicër

Më: 31 gusht 2021 Në ora: 17:53
Ilustrim

Rikthimi i karantinës për udhëtarët që hyjnë në Zvicër nga jashtë vendit po diskutohet në qeverinë federale të Zvicrës.

Por, derisa pritet të merret ky vendim, qeveria zvicerane ka lëshuar një rekomandim: test të COVID-19 për ata që hyjnë në Zvicër.

Duke filluar nga stina e vjeshtës, të gjithë qytetarët zviceranë që udhëtojnë në vende me numër të lartë të rasteve me COVID-19, përfshirë Greqinë ose Kosovën ose pjesë të jugut të Francës (siç raportoi Blick), mund të ‘dënohen’ me mbyllje brenda katër mureve.

Por, momentalisht, asnjë i kthyer apo turist nuk duhet të karantinohet kur hyn në Zvicër.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat