Ndahet nga jeta ish- veprimtari i LDK-së në Zvicër

Zvicra

Ndahet nga jeta ish- veprimtari i LDK-së në Zvicër

Nga: M.L. Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 21:54
Hasan Avdyli

Ish kryetari i degës së LDK-së në Zvicër dhe veprimtari Haki Latifi ka njoftuar se është ndarë nga jeta njëri ndër themeluesit e Nëndegës së LDK-së në Olten/SO dhe ish kryetar dhe anëtar i Kryesisë së kësaj Nëndege, Hasan Avdyli!.

Latifi me këtë rast ka ngushëlluar familjen dhe bashkëveprimtarët e Hasan Avdyla.

Postimi i plotë:

Me pikëllim të thellë mora lajmin për ikjën në përjetësi të bashkëveprimtarit në kohërat më të vështira, si humanist dhe atdhetar i shquar; njëri ndër themeluesit e Nëndegës së LDK-së në Olten/SO dhe ish kryetar dhe anëtar i Kryesisë së kësaj Nëndege, Hasan Avdyli!

Ngushëllimet e mia të sinqerta; familjës, të afërmëve, miqëve, bashkëveprimtarëve si dhe të gjithë atyre që e kanë njohur këtë njeri të mirë dhe të përkushtuar në rrugëtimin për Liri, Pavarësi dhe Demokraci!

I pastë shpirti dritë!

Zoti e bekoftë jetën e tij!

30 nëntor 2021

Haki Latifi

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat