39 të vdekur dhe rreth 24 mijë raste të reja me Covid-19 në Zvicër

Zvicra

39 të vdekur dhe rreth 24 mijë raste të reja me Covid-19 në Zvicër

Nga: M.L. Më: 6 dhjetor 2021 Në ora: 15:56
BAG raportoi 23,888 raste të reja me korona të hënën.

Zyra Federale e Shëndetit Publik të Zvicrës ka raportuar për zhvillimet më të fundit në lidhje me pandeminë e Koronavirusit. Këtu janë numrat aktualë të publikuar nga 20 minuten.ch transmeton Bota Sot.

BAG raportoi 23 mijë 888 raste të reja me Koronavirus të hënën.

Sipas raportit, janë bërë 158 mijë e 978 teste.

Shkalla e pozitivitetit është 15 për qind.

181 persona duhej të shtroheshin në spital.

Kishte 39 raste të raja të të vdekurve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat