Zvicër: 47 të vdekur dhe mbi 20 mijë raste me CoVID-19 brenda dy ditësh

Zvicra

Zvicër: 47 të vdekur dhe mbi 20 mijë raste me CoVID-19 brenda dy ditësh

Nga: M.L. Më: 23 dhjetor 2021 Në ora: 16:10
Shfrytëzimi i njësive të kujdesit intensiv ishte 81 për qind në javën e kaluar, njofton Zyra Federale e Shëndetit Publik.

Zyra Federale e Shëndetit Publik jep informacione të përditshme për zhvillimin e epidemisë së koronës në Zvicër. Blick vazhdimisht përmbledh shifrat e autoriteteve në treguesin e statistikave, transmeton “Bota sot”.

Në 24 orët e fundit, 11 mijë 451 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (FOPH) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit.

Sipas raportit, numri i testimeve të kryera është 73 mijë e 48. BAG raporton gjithashtu për 15 vdekje të reja nga CoVID-19. 154 persona të tjerë u shtruan në spital.

Kurse, të mërkurën BAG raportoi për 11 mijë e 562 infeksione të reja me koronavirus nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit. Numri i testeve të kryera është 70 mijë e 933.

Gjithashtu u shënuar 32 raste të vdekjeve nga koronavirusi, derisa 178 persona të tjerë u shtruan në spital.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat