25 të vdekur dhe rreth 18 mijë raste të reja me Covid-19 në Zvicër

Zvicra

25 të vdekur dhe rreth 18 mijë raste të reja me Covid-19 në Zvicër

Nga: M.L. Më: 29 dhjetor 2021 Në ora: 16:45
Foto ilustrim

Zyra Federale e Shëndetit Publik jep informacione të përditshme për zhvillimin e epidemisë së koronavirusit në Zvicër. Blick vazhdimisht përmbledh shifrat e autoriteteve dhe raporton për statistikat, përcjell “Bota sot”.

Në 24 orët e fundit, 17,634 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (FOPH) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit. Numri i testeve të kryera është 66746. BAG raporton gjithashtu për 25 raste të vdekjeve nga CoVID-19 derisa 156 persona të tjerë u shtruan në spital.

Kurse, gjatë së martës janë raportuar 13,375 infeksione të reja me koronavirus.

Numri i testimeve të kryera është 51.051.

BAG raportoi për 17 vdekje të reja nga CoVID-19 gjatë së martës, derisa 124 persona u shtruan në spital.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat