Një grup shqiptarësh dërgojnë ndihma nga Cyrihu për në Ukrainë

Zvicra

Një grup shqiptarësh dërgojnë ndihma nga Cyrihu për në Ukrainë

Më: 12 mars 2022 Në ora: 14:40
Ata janë organizuar për të dërguar ndihma nga Cyrihu për në kufi të Ukrainës.

Një grup shqiptarësh që jetojnë në Zvicër, janë organizuar për të dërguar ndihma nga Cyrihu për në kufi të Ukrainës.

Ata pritet të dërgojnë ndihma të para dhe medikamente dhe besojnë që do të arrijnë t’i dorëzojnë sonte.

Sipas tyre iniciativa ka ardhur pasi duan t’i ndihmojnë fëmijëve e popullit ukrainas.

Ata thonë se kush më mirë se shqiptarët nuk i kuptojnë vuajtjet e këtij populli.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat