Shqiptari nga Kosova zgjedhet deputet në Parlamentin e Kantonit të Bernës

Zvicra

Shqiptari nga Kosova zgjedhet deputet në Parlamentin e Kantonit të Bernës

Më: 4 maj 2022 Në ora: 09:56
Korab Rashiti

Shqiptari nga Kosova Korab Rashiti është zgjedhur deputet i Parlamentit të Kantonit të Bernës.

Ai arriti ta zë këtë pozitë pasi vendit e liruan dy kandidatë të cilët kishin arritur t’i siguronin votat.

Rashiti tha se është shumë entuziast ta përfaqësojë partinë e tij (Unioni Demokratik i Qendrës).

Ai theksoi theksoi se deri më tani nuk ka pasur ndonjë deputet frëngjisht folës në Kuvendin e Bernës.

Postimi i plotë:

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat