​Haradinaj takon bashkatdhetarët në Zvicër: Gjithmonë mirënjohës ndaj tyre

Zvicra

​Haradinaj takon bashkatdhetarët në Zvicër: Gjithmonë mirënjohës ndaj tyre

Më: 29 maj 2022 Në ora: 16:57
Foto ilustrim

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka zhvilluar sot një takim me bashkatdhetarët në Lozanë të Zvicrës.

Në një postim në Facebook, i pari i AAK-së ka thënë se diaspora shqiptare ndër vite ka qenë shtyllë e konsolidimit të shtetësisë së vendit, por dhe model i suksesit dhe të arriturave.

“Krenar kur shoh dhe takoj bashkatdhetarë të zotë me profesione e ekspertiza të ndryshme, që jo vetëm na bëjnë krenarë me suksesin e tyre, por i japin paraqitjen e merituar shtetit të Kosovës, duke e lartësuar identitetin tonë.

Gjithmonë mirënjohës për dedikimin e tyre të pakusht ndaj atdheut”, ka shkruar Haradinaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat