Libani rrit sigurinë rreth qendrave të protestës

Afrika

Libani rrit sigurinë rreth qendrave të protestës

Më: 18 dhjetor 2019 Në ora: 14:12
Foto

Libani rriti sigurinë rreth qendrave të protestës në Beirut të mërkurën, nga dhuna që shpërtheu atje, shkruan AFP.

Barrikadat u ngritën brenda natës për të bllokuar ose kontrolluar hyrjen në vendet e protestës në kryeqytet, ku kundër protestuesit kanë provuar më parë të sulmojnë protestuesit, thanë gazetarët e AFP.

Një oficer që foli për AFP në kushte anonimiteti tha se pengesat konkrete kishin për qëllim të ndihmojnë forcat e sigurisë të kontrollojnë më mirë vendet dhe të parandalojnë përplasjet e mëtejshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat