Afrikë, shkon në mbi 1,7 milionë numri i të infektuarve me COVID-19

Afrika

Afrikë, shkon në mbi 1,7 milionë numri i të infektuarve me COVID-19

Më: 27 tetor 2020 Në ora: 10:38
Foto ilustrim

Numri i i të infektuarve me koronavirusi në kontinentin e Afrikës ka shkuar në mbi 1 milion e 738 mijë.

Kanë rezultuar pozitiv me virusin në mbarë kontinentin, sipas faqes së internetit “Worldometer”, e cila përpilon të dhënat mbi pandeminë.

Ndërkaq, numri i të vdekurve si pasojë e pandemisë ka arritur në 41.672.

Shifra më e lartë e viktimave është regjistruar në Afrikën e Jugut me 19.008 të vdekur, pasuar nga Egjipti me 6.211 dhe Maroku me 3.373.

Deri më tani, 1.421.870 persona të infektuar janë shëruar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat