Tetë të vdekur në një aksident në Egjipt - Bota Sot
Tetë të vdekur në një aksident në Egjipt

Afrika

Tetë të vdekur në një aksident në Egjipt

Më: 24 shkurt 2018 Në ora: 17:43
Ilustrim

Një autobus që barte punëtorë, është përmbysur sot në perëndim të qytetit bregdetar egjiptian, Aleksandria, ku të paktën 8 persona kanë humbur jetën dhe 22 janë lënduar, raporton AP.

Nuk dihet ende sa udhëtarë ishin në autobus, por zyrtarët thanë se autobusi i përkiste një kompani private për prodhimin e porcelanit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test