​Ngjarjet e datës 18 maj

Aktuale

​Ngjarjet e datës 18 maj

Më: 18 maj 2022 Në ora: 00:06
Foto ilustrim

Drejtori i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë Petrit Ajeti raporton në Komisionin për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë. (Kuvendi i Kosovës, salla N-302, ora 09:00)

AWESK- Shoqata e Grave në Sektorin e Energjisë në Kosovë prezanton publikimin e parë me titull "Diversiteti gjinor në sektorin e energjisë në Kosovë". (Hotel “Garden” Prishtinë, ora 09:00)

Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve në Kosovë KOMF publikon raportin e monitorimit “Shërbime sociale afër qytetarit”. (Hotel “Emerald”, Prishtinë, ora 09:00)

Organizohet punëtoria për Programin Kombëtar të muzeve në Kosovë. Merr pjesë ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit Hajrulla Çeku (Lapidariumi i Muzeut Kombëtar të Kosovës, ora 09:45)

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani pret për vizitë zyrtare presidentin e Malit të Zi, Milo Gjukanoviq. (Sheshi “Ibrahim Rugova”, Prishtinë, ora 10:00, pas takimit mbahet konferencë për media – Kabineti i Presidentes)

Shpallja e aktgjykimit në rastin Hysni Gucati e Nasim Haradinaj. (Hagë, ora 10:00 - 12:30)

Organizata YMCA organizon eventin në kuadër të lansimit të Koalicionit të Organizatave të edukimit jo-formal. (Hotel “Sirius”, Prishtinë, ora 10:00-12:00)

Qendra për Arsim e Kosovës (KEC) organizon takimin iniciues të projektit “Sigurimi i cilësisë për punën e koordinatorëve përgjegjës për marrëdhëniet me biznesin”. (Hotel “Sirius”, Prishtinë, ora 10:30)

Lëvizja FOL organizon forumin “FOL Hapur për Sundimin e Ligjit në Kosovë”. Marrin pjesë ambasadori i SHBA-së Jeffrey Hovenier dhe ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu. (Biblioteka Kombëtare e Kosovës, 11:00).

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, takohet me presidentin e Malit të Zi, Milo Gjukanoviq. Pamje në fillim të takimit. (Kabineti i kryetarit të Kuvendit, ora 12:25)

Kryetari i Prishtinës Përparim Rama do t’ia dhurojë “Çelësin e Qytetit” presidentit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq. (Ndërtesa e vjetër e Komunës, ora 15:00)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat